Jak najít levný hotel

Hotely patří bezpochyby mezi nejvyhledávanější způsob ubytování na cestách nebo na dovolené. Najít levný hotel nemusí být ovšem vždy jednoduché. Nejjednodušším způsobem vyhledání levného hotelu je využití internetového vyhledávače. Těch existuje velké množství, avšak nejznámějším a nejpoužívanějším je Booking.com. Ten nabízí cenové srovnání hotelů ve zvolené destinaci pro stanovený termín a také zde můžete zjistit hodnocení hotelů na základě zkušeností cestovatelů, kteří v daném hotelu trávili čas v minulosti. Zařízení si můžete prohlédnout na přiložených fotkách. Kromě hotelů vyhledává booking i jiné typy ubytování, jakými jsou různé apartmány, vily nebo bed & breakfast (ubytování se snídaní). Nejlepších cen je zpravidla možné dosáhnout mimo sezónu v oblastech s vysokou koncentrací ubytovacích zařízení. Například ubytování na Malorce se v jarních měsících může pohybovat kolem 250 kč za noc v pěkném hotelu s bazénem. Ve větších městech obvykle klesá cena s přibývající vzdáleností od centra.

Jak rezervovat hotel přes booking.com

Nejedná se o nic složitého, rezervace probíhá v češtině a postup je poměrně intuitivní. Pro vyhledání hotelů lze využít jednoduchý formulář vlevo na této stránce. Po vybrání místa, kde se chcete ubytovat, a zvolení data příjezdu a odjezdu vyberete počet osob a pokojů. Pro dosažení nejlepší ceny je tomuto kroku potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Zejména pokud právě rezervujete pro větší skupinu lidí a nemáte speciální požadavky na počet osob na pokoji. Například při rezervaci pro 6 osob jsou tři možnosti. Buď vyberete jeden pokoj pro 6 osob, nebo zvolíme dva pokoje po 3 lidech, případně dva pokoje pro 4 a 2 osoby. Výsledná cena se může výrazně lišit.  Po vyhledání se zobrazí seznam hotelů, který je možno seřadit podle ceny, polohy, atd.

booking6

Zobrazená cena není za osobu, ale za celou rezervaci všech pokojů a všech hostů. Kliknete na „Více informací“ a dostanete se k podrobnějšímu popisu hotelu, kde jsou obvykle i fotky. Pokračování v rezervaci vás už přivede k vyplnění rezervačního formuláře. Zde vyplníte jméno a emailovou adresu a můžete tu také v angličtině zadat nějaký speciální požadavek, např. pokud plánujete pozdní příjezd (hotel nemusí mít v pozdních večerních hodinách otevřenou recepci).

booking7

V dalším kroku se už dostáváte k vyplnění údajů pro objednávku. Tady musíte vyplnit údaje o kreditní kartě (nebo debitní). Mohou se objevit dva typy rezervace. Nejčastěji se dopředu nic neplatí a číslo kreditní karty slouží pouze jako záruka rezervace, pokud byste nepřijeli a rezervaci nezrušili, bude vám odečtena částka odpovídající ceně rezervace. Za ubytování zaplatíte až po příjezdu do hotelu buď kartou, nebo v hotovosti. Druhou možností (méně častou) je, že peníze budou odečteny hned po potvrzení rezervace. O který typ rezervace se jedná, poznáte nejlépe v pravém sloupci v kolonce „Dnes zaplatíte:“ – pokud je tam nula, platí se až v hotelu. Na závěr už jen stačí vytisknout stránku s potvrzením rezervace a tu ukázat v hotelu. Potvrzení vám přijde také na mail.

booking8