Jak najít levný hostel

Hostely původně vznikly jako levné ubytovací zařízení pro studenty. V současné době už je ale nevyhledávají pouze studenti, ale každý, kdo chce někde strávit noc za co nejnižší cenu. Typickým znakem hostelů je společný pokoj (noclehárna) pro více lidí. Na jednom pokoji může spát třeba 10 osob, nebo i více. Tyto pokoje bývají někdy oddělené zvlášť pro muže a pro ženy. V hostelech bývá často k dispozici kuchyňka nebo společenská místnost, kde se lidé mohou scházet.

Ubytování v hostelu bývá většinou nejvýhodnější při návštěvě větších měst, kde se mnohdy jedná o nejlevnější způsob ubytování. Hostely se obvykle vyskytují pouze ve větších městech. Spíše výjimečně je najdeme v menších turistických letoviscích. Pro dosažení co nejnižší ceny je nezbytné opět využít některý z online vyhledávačů. Jedním z nejznámějších je server Hostelz.com. Vyhledávat můžete pomocí jednoduchého formuláře vlevo na této stránce.

Jak rezervovat hostel přes hostelz.com

Rezervace hostelu je jednoduchá, dá se zvládnout za pár minut. Nevýhodou je, že je v angličtině (nebo němčině, aj.) a čeština není na výběr. Do vyhledávacího pole napíšete město, kde se chcete ubytovat. Na následující stránce zvolíte termín, počet osob, nocí a měnu. V úplně levé části formuláře si ještě můžete nastavit, zda chcete řadit výsledky podle ceny, polohy, atd. Vyhledávání můžete spustit buď tlačítkem „Find Dorm Beds“, které vyhledá ubytování ve společných pokojích“, nebo „Find Private Rooms“, čímž vyhledáte soukromé pokoje, které jsou ovšem dražší.

hostelz

Následně se zobrazí seznam hostelů v dané lokalitě. Zobrazená cena je za jednu osobu na jednu noc. Poté, co kliknete na vybraný hostel, se zobrazí jeho popis a můžete si vybrat, v jakém pokoji se chcete ubytovat. Tady platí čím více lidí na pokoji, tím nižší cena.

hostelz1

Kliknete na „book now“ a dostanete se na poslední formulář, kde vyplníte osobní údaje. Pro potvrzení rezervace musíte zadat také údaje o kreditní kartě, ze které bude odečtena záloha, která činí 10 % z celkové částky. Tato záloha je nevratná. Zbylou část ceny zaplatíte až v hostelu. Po zaplacení zálohy se zobrazí potvrzení, které je potřeba vytisknout a vzít s sebou do hostelu.

hostelz2